Toczenie CNC jako metoda obróbki felg

14 marca, 2021

Toczenie felg metodą CNC to jedna z metod renowacji. Felgi aluminiowe po takiej obróbce wyglądają jak nowe i nabierają oczekiwanych walorów wizualnych.

W tym artykule wyjaśniamy, na czym polega toczenie CNC felg i w jakim celu się je wykonuje.

Specyfika toczenia CNC Felg

CNC to stosunkowo nowa metoda obróbki różnorodnych materiałów (m.in. aluminium, stal czy tworzywa sztuczne), która wyróżnia się tym, że cały proces sterowania odbywa się komputerowo – jest więc w pełni zautomatyzowany i zaawansowany. To z kolei przekłada się na jakość, precyzję i szybkość wykonania.

Zastosowanie znajduje też tokarka CNC, czyli urządzenie używane podczas wykonywania felg dwukolorowych i uzyskiwania określonych efektów wizualnych. Po toczeniu felga jest odpowiednio przygotowana, więc można nałożyć specjalny lakier bezbarwny, aby przeciwdziałać procesom starzenia i zachować atrakcyjny wygląd felgi przez długi czas.

Najważniejsze zalety toczenia CNC Felg

Toczenie CNC pozwala na odtworzenie oryginalnego, fabrycznego wyglądu felg aluminiowych. Dzięki temu można uzyskać wyjątkowy efekt wizualny, który wpływa na wygląd całego pojazdu. W ten sposób wykonujemy dwukolorowe felgi, na które coraz częściej decydują się właściciele pojazdów.

Kolejną zaletą obróbki metodą CNC jest szybkość całego procesu. Oddając felgi w ręce naszych specjalistów, masz pewność, że zostaną one przygotowane z najwyższą starannością, a jednocześnie w możliwie jak najkrótszym czasie. Oczywiście duża zasługa sprawnej realizacji wynika z możliwości, jakie zapewnia komputerowe sterowanie.

Zapewne uważasz teraz, że skoro toczenie CNC felg daje tak dobre rezultaty, a prace wykonywane są sprawnie i na najwyższym poziomie, to z pewnością usługi z tego zakresu są bardzo drogie. Otóż nie jest to prawda. Obecnie każdy może zdecydować się na toczenie CNC felg, nie tylko pojazdy klasy premium. Nasza firma zapewnia wysoką jakość usług w przystępnych cenach, dlatego też, jeśli chcesz poddać felgi renowacji lub całkowicie odmienić ich wygląd, skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Skontakuj się z nami!